Çocuk Hizmetleri İdarecileri ve Meslek Elemanları Koruyucu Aile Hizmetiçi Eğitiminde

14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan eğitime 81 ilimizden İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş  Müdürleri ve Koruyucu Aile Birimlerinde çalışan Birim Sorumluları ve Meslek Elemanlarından 221 personel katıldı.
 Eğitim de Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Sayın Ahmet Okur; “Çocuklar için aile ortamında yaşamak çok kıymetli, biz çocuklarımızı izlediğimiz için bunun önemini görüyoruz, bu değeri aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza aktaralım.  Kuruluşları ne kadar modern hale getirirsek getirelim çocuk bir aile ortamında büyümek ister. Çocuk bunu söylemese de biz bu gerçeği bilen bir ekip olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Deneyimimizi kullanalım ve paylaşalım. Personelimizin de koruyucu aile olacağını göz önünde bulunduralım.” Dedi.
 Aile Yanında Destek Hizmetleri Başkanı Vekili Sayın Hakkı Bilgiç; Bu hizmet içi eğitim ile; kuruluşlarda kalan çocukların koruyucu ailelerde bakımının sağlanması amacıyla koruyucu aile biriminde çalışanlar ve kuruluş idarecileri ile koordinasyonun sağlanması, aksayan yönlerin tespiti, hizmetin niteliğinin artırılması, uygulama standartlarının geliştirilmesinin amaçlandığını söyledi, koruyucu ailelerimizden hizmet aldığımız için, koruyucu aile potansiyelimizi yüksek tutmazın koruyucu aileler için önemli olduğunu vurguladı.
Bakım Hizmetleri Daire Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın Bilge; Çocuk konusunun dinamik bir alan olduğu ve çocukların öncelikle aile ortamında bakımının yüksek yararlarına olduğunu, bunun bizim genel hedefimiz olduğunu söyleyerek, bakım hizmetleri politikası hakkında bilgi aktarımında bulundu.
Eğitime Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden Doç. Dr.Cengiz Özbesler, Dokuz Eylül Üniversitesinden Doç. Dr. Taner Güvenir, Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Kaşif Hamdi Okur sunumlarıyla katılım sağladılar.