KORUYUCU AİLELER ISPARTA'DA İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Isparta Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 30 Mayıs 2017 tarihinde "Koruyucu Aile İftar Programı" organize edilmiştir

Bakanımız Kaya'dan "koruyucu aile olun" çağrısı

Bakan Kaya’nın ziyaret ettiği, 12 yıldır koruyucu aile yanında kalan Merve, ''Nerede doğduğun önemli değil, kiminle büyüdüğün önemlidir'' dedi.

Çocuk Hizmetleri İdarecileri ve Meslek Elemanları Koruyucu Aile Hizmetiçi Eğitiminde

14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan eğitime 81 ilimizden İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ve Koruyucu Aile Birimlerinde çalışan Birim Sorumluları ve Meslek Elemanlarından 221 personel katıldı.

KORUYUCU AİLELER KAHVALTIDA

Koruyucu aileler ve bakımını üstlendikleri çocuklar, düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Atılım Üniversitesi kampüsünde, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve KOREV işbirliğiyle kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Okur, Daire Başkanları Hakkı Bilgiç, Ahmet Aydınbelge, Ankara ASP İl Müdürü Bestami Erkoç, KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Aydeniz ile koruyucu aile yanında bakılan çocuklar ve aileler katıldı.

UZMANLAŞMIŞ KORUYUCU AİLE EĞİTİM MODÜLLERİ

Koruyucu ailelerin, korunmaya muhtaç çocuğun kendine özel, farklı gereksinimlerini anlayarak onlarla iletişimlerini daha sağlıklı hale getirmek, çocuğun hizmetten daha iyi şekilde yararlanmasını sağlamak ve ilerleyen süreçte sertifikalı koruyucu aile sistemine geçiş yapmak hedefiyle planlanan Uzmanlaşmış Koruyucu Aile Modeli kapsamındaki aileler yanına yerleştirilecek «Özel Zorlukları ve İhtiyaçları Olan» suça sürüklenen veya suçun mağduru olup davranış bozuklukları sergileyen ve özel ilgi, destek ve bakım gerektiren çocuklara yardımcı olabilmeleri ve koruyucu aile hizmetine profesyonel bir yaklaşım getirilmesi, çocukların izleme süreci, koruyucu ailelerin eğitim almasının sağlanması ve kurumsallaşmanın güçlenmesi amacıyla uzmanlaşmış koruyucu ailelere yönelik iki modül, koruyucu aile birimi çalışanlarına yönelik ise bir modül geliştirilmiştir.